Fizinio aktyvumo svarba vaiko sveikatai
Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis.  Šiandien daugelis žmonių gyvena hipodinamijos (nepakankamo fizinio aktyvumo) sąlygomis. Medikai hipodinamiją vadina naujaja amžiaus liga, dėl kurios sumažėja žmogaus organizmo tonusas, atrofuojasi raumenys, sutrinka vidaus organizmo veikla bei medžiagų apykaitos procesai, pablogėja organizmo prisitaikymo prie įvairių stresinių situacijų galimybės. Apskritai sumažėja organizmo darbingumas, jo atsparumas įvairioms ligoms. O tai aktualu ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams.

Fizinio aktyvumo trūkumas vaikų kasdienybėje:

  •  Senkantis fizinis aktyvumas vaikų kasdienybėje neleidžia organizmui visapusiškai vystytis, išauga su ligomis bei kitais negalavimais.
  • Dėl per mažo fizinio aktyvumo dažnai formuojasi netaisyklinga laikysena, sutrinka medžiagų apykaita, didėja rizika priaugti antsvorio.
  •  Mažėja ar dingsta noras mokytis, tobulėti. Fiziškai neaktyvus vaikas linkęs daryti tingius pasirinkimus „nenorėti, atsisakyti, žaisti kompiuterinius žaidimus“.
  • Nuolatos kintanti nuotaika taip pat yra organizmo reakcija į kūno energijos uždarymą. Svarbu leisti vaikui „išlieti“ energiją su fiziniu aktyvumu.

VS-fitness treniruočių vaikams nauda:

  • Fizinės veiklos pagalba vaikai realizuoja visus svarbiausius savo poreikius – judėjimo, pažintinius, veikimo, bendravimo, saviraiškos, atskleidžia savo fizines išgales ir gebėjimus.
  • Vaikui judėjimas – įgimta savybė, troškimas veikti, būti aktyviam, išreikšti save, ką nors daryti. Tai ypač aiškiai pasireiškia vaikystėje. Žmogaus fizinė veikla reikalauja sudėtingesnių judesių ir veiksmų, kurie lavintų ne tik fiziologinį kūną bet ir psichologinę būseną.
  • Judesių tobulinimas ir mokymas yra ypatingai svarbus dar jauniems vaikams, kurie linkę kartoti suaugusių žmonių veiksmus, perimti manierą, būdą, judesių tikslumą. Judesiais ir veiksmais pamėgdžioja ir imituoja suaugusiųjų gyvenimą, įsivaizduoja esą tie veikėjai, kurių veiksmus pamėgdžioja. Tai suteikia jų veiksmams prasmę, išraiškingumą ir dvasingumą.
  • Tinkamai parinkti pratimai padeda pagerinti organizmo funkcijas, koreguoti netaisyklingą laikyseną, krūtinės ląstos deformacijas, stuburo iškrypimus, plokščiapėdystę.

VS-Fitness vaikų treniruotės

Fun fitness – Tai aktyvi funkcinė treniruotė vaikams, kurios metu bus naudojamas saugus sportinis inventorius, mokoma vaikus su juo elgtis sportuojant. Treniruotės metu vaikai bus mokomi fizinės žmogaus anatomijos, sveikatos sporte sitemų bei stiprinamas jų funkcionalumas, laikysena, jėga.
Fun Fitness treniruotės skirtos 5 – 14 metų amžiaus mergaitėms ir berniukams.

Trenerė:

Rugilė Sabaliauskaitė

Sveikos gyvensenos trenerė Rugilė nuo 2016 metų dirba sporto ir sveikatingumo srityje. Užsidegimas bei žinios sukuria neįprastai smagias funkcines treniruotes vaikams, kurių tikslas ne tik žaismingai praleisti laiką, bet išmokti daugiau anatomijos, funkcionalumo ir judėjimo žinių !

Cross kids – Funkcinė jėgos treniruotė. Treniruočių metu derinami jėgos ir aerobinis fizinis krūvis, taip pat atliekami lankstumo, kvėpavimo, pusiausvyros ir vikrumo pratimai, pasitelkiant savo kūno svorį bei įvairų sportinį inventorių. Treniruotės paįvairinamos žaidimais bei įvairiomis estafetėmis.
Cross kids treniruotės skirtos 5 – 14 metų amžiaus mergaitėms ir berniukams.

Treneris:

Laimonas Rimkus

Tarptautinis sporto magistras, mokslus krimtęs 4 užsienio šalyse. Fizinio rengimo treneris. Karatė juodas diržas. Lietuvos ir Europos karatė čempionatų dalyvis ir prizininkas. Lietuvos Respublikos prezidentės bei Lietuvos Kūno Kultūros ir Sporto departamento padėkos raštas už sporto pasiekimus. Treneris sukaupęs ilgametę patirtį moko tiek vaikų grupes tiek suaugusius asmenis tobulėti visapusiškai: mąstymas, logika ir kūno judesys.

Active kids – tai vaikų treniruotės, kurių metu bus lavinami vaikų motoriniai įgūdžiai. Pagrindinės ugdomos ir lavinamos savybės: tikslumas, jėga, koordinacija, greitumas ir ištvermė. Šios ypatybės yra ypatingai svarbios augantiems ir bręstantiems vaikams. Treniruočių metu bus naudojamas sportinis inventorius bei savo kūno svoris, paįvairinimui bus įtraukiami aktyvūs žaidimai. Active kids treniruotės skirtos vaikams nuo 5 – 14 metų amžiaus tiek mergaitėms, tiek berniukams.

Trenerė:

Augustė Vaitiekūnaitė

Trenerė, turinti pedagogikos ir sporto bakalaurą. 3 metų patirtis dirbant su įvairaus amžiaus vaikais. Meilė ir atsidavimas vaikams, tai skatinimas nuolatos tobulėti ir nesustoti vietoje. Didžiausias noras ir siekis, kad vaikai nuo pat jaunesniojo amžiaus suprastų, koks svarbus yra fizinis aktyvumas gyvenime.

Vaiko sporto narystė – 39,95 Eur/mėn. Į narystės kainą įeina 3 treniruotės vaikams/savaitę 12 treniruočių/mėnesį. Pirmą kartą išbandyti galite nemokamai.
Narystę įsigyti atvykus į sporto klubą.

Laikinai treniruotės nevyksta

Treniruočių tvarkaraštis
Pirmadienis – 18 val.
Antradienis – 18 val.
Ketvirtadienis – 18 val.

Stiprinkite savo ir vaiko sveikatą sportuodami kartu!

Svarbi informacija tėvams: Norint lankyti treniruotes reikalinga vaiko sveikatos pažyma (forma 068/a) apie sveikatos būklę. Pažymas pateikti turite pirmos treniruotės metu registruojant vaiką registratūroje.